Znowu przeprowadzka

20 Lip

To już za 3 tygodnie druga przeprowadzka jaką będzie mi dane przeżyć. Teraz można rzec na swoje. Czas nagli niemiłosiernie, więc powinniśmy się przełożyć żywo do działania. Wiele ubrań już popakowaliśmy, lecz jeszcze wcale nie mało zostało do spakowania. Rzecz jasna z tym sobie bez problemu poradzimy, a ja wybiegam już myślami jak urządzimy nasze gniazdko. Meblujemy trzy pokoje i kuchnię, więc lecimy po kolei.

Pokój dziecięcy. Jak to w blokach jest dość mały, ale będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z siostrą i dobrze wiem jak konieczny jest swój pokój. Obecnie nie będziemy go od zera meblować. Wykorzystamy meble te co posiadamy ze starego domu, a za kilkanaście miesięcy jak czas będzie iść do pierwszej klasy kupimy fajny zestaw. Są super meble systemowe, a co najlepsze, one nie potrzebują wiele miejsca, i są wyjątkowo praktyczne. Należy zauważyć, że biurko już wtedy będzie niezbędne. Przecież ona dopiero była taka malutka, a tu trzeba iść do szkoły.

Kuchnia, niewątpliwie można przyjąć, że jest umeblowana i nie wymaga dużych reformacji. Odświeżymy tylko ściany. Wcześniej mieszkało tutaj aby dwie osoby i w tej wcale nie małej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Niestety aby dwa, i zapewne wszyscy się nie zmieścimy. Jesteśmy zmuszeni zastanowić się nad zamianą, na nieco większy, żeby dla każdego było miejsce przy stole. Ciekawe, czy dostaniemy coś gotowego, czy będziemy musieli ten stół robić na zamówienie.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza niż ta do której się przyzwyczailiśmy, toteż od razu postanowiliśmy, iż nie bierzemy szafy którą mamy. Poza tym tam zostanie szafa w zabudowie, a więc nie będziemy jej potrzebowali. Niestety myślimy co zdecydować z łóżkiem. Mamy dość spore, a w nowym mieszkaniu sypialnia będzie o wiele mniejsza od naszej obecnie. Łóżko które mamy nam wejdzie, ale zostanie mało miejsca. Jednak średnio chce mi się wymienić dobre łoże na węższą wersalkę i codziennie się mordować przy ścieleniu. Oprócz łóżka mamy do zabrania także komodę i toaletkę. Boję się jednak, iż razem się nie zmieszczą i będziemy musieli z czegoś zrezygnować.

Salon. Ja bym chciał mieć konieczne jest tam trochę wolnej przestrzeni.Jakaś sofa, szafka pod rtv, telewizor, a na przeciwko stół i krzesła. Jest to do zrobienia, bo pokój jest na tyle ustawny. Z tego co wiem obecni lokatorzy nie będą zdejmować żyrandoli, oraz zostawiają 2 komody. Raptem co byliśmy przed dylematem wykorzystania starej komody ze starego domu, a tu kolejny mebel do wykorzystania. Jeśli stwierdzimy, że totalnie nie pasuje do naszej wizji, wyniosę ją do śmietnika.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: